Written by 09:50 ІРСГП, Конференція, Новини

Програма III Міжнародної науково-практичної конференції «Символдрама сьогодення: Війна і Життя на шляху до Миру»

Реєстрація відбуватиметься через Google-форму за посиланням:

https://forms.gle/GA2yBRBCzEQjQpGL9

У разі, якщо ви зареєструвалися, але через заздалегідь непередбачені обставини не можете бути присутніми на Конференції, прохання повідомити про це в Секретаріат!

15 вересня

8.30 – 18.30 – відкритий захист підсумкових дипломних робіт для отримання кваліфікації «Психотерапевт за методом символдрами»

19.00 – 21.00 – збори Правління ІРСГП

16 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 10.10 – вітальне слово Голови Правління ІРСГП

10.10 – 11.40 – лекція Клаудіуса Штайна «Кататимно-імагінативна психотерапія у кризовій інтервенції»

11.40 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30 –лекція Клаудіуса Штайна «Кататимно-імагінативна психотерапія у кризовій інтервенції»

13.30 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30Лінійка 1: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Дімітрова Сніжана Ростиславівна доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Соціальна матриця сновидінь як можливість дослідити зміни функціонування психіки людини під час війниСоціальна матриця сновидінь — метод дослідження соціального, психологічного та політичного аспектів переживань людини в певний відрізок часу в певній культурній групі. Матриця сновидінь показую несвідомі неявні тенденції в психіці групи людей, напрямки руху в мотивації людей, прогнозує розвиток певної історичної ситуації та відображає несвідомі переживання, бажання та складає психологічний портрет сучасної людини.
 Фримерштейн Вікторія Григорівна психотерапевтМайстер-клас Знайти опори, щоб чинити опір: як віднайти себе на шляху до мируВідчуття безвиході, безпорадності, безсилля стали дуже поширеними з початком повномасштабної війни. Повернення зрозумілості, керованості та значущості життя стає опорою для здатності людини чинити спротив несприятливим обставинам, виживати в них та змінювати їх на свою користь. Майстер-клас присвячений тому, як поновити перерваний плин життя, повертаючи внутрішню стабільність, відчуття узгодженості внутрішнього і зовнішнього світу за допомогою інструментів символдрами. Створення власного наративу шляху та пошук власних опор за допомогою мотиву “Сувій”.
 Кочетова Олена Володимирівна психотерапевтМайстер-клас Комплекс того, хто вижив: провина за свою безпеку. Шляхи подолання.Майстер-клас висвітлює тему провини і сорому за почуття безпеки – особливе почуття, яке виникає у свідків і учасників травмуючих подій, які уникнули “гіршого результату”. Розглядатимуться мішені в терапії «провини вцілілого», а також способи самодопомоги.

16.30 – 17.00 – перерва

17.00 – 18.30Лінійка 2: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Завада Тетяна Юріївна кандидат психологічних наук, психотерапевтМайстер-клас З турботою про себе: в часи миру і війниЧи можливо зберігати внутрішню стабільність, якщо світ нестабільний? Що є запорукою нашої психологічної стійкості? Як ми відновлюємося? І що допомагає «нарощувати ресурси»? Запрошую до дискусії, роздумів, практик, рефлексій про наші опори, ресурси та внутрішню стійкість.
 Соленцова Ірина Олександрівна психотерапевтМайстер-клас Як отримати задоволення від життя в сучасних реаліях. Імагінація як шлях до задоволення.Зараз все частіше чуєш такі  питання: “Як жити?”, “Чи можливо отримувати задоволення від життя наразі? На майстер-класі я буду розповідати про свої спостереження щодо того, чому важливо в сучасних реаліях віднаходити ресурс та отримувати задоволення від життя. Хто і чому має заборону на задоволення та як ми можемо опрацювати  це ,використовуючи  символдраму. За допомогою авторського мотиву  будемо віднаходити ресурси і  своє персональне задоволення.
 Кайгародова Віта Павлівна психотерапевтМайстер-клас Робота з пацієнтами в умовах стаціонарного лікування з використанням мотивів символдрами  Історія та теорія використання  КІП в стаціонарному лікуванні. Роль психолога у психо-неврологічному стаціонарі та взаємодія з медичним персоналом- висновки на основі досвіду. Індивідуальна та групова психотерапія, як метод лікування, особливості формування та ведення групової терапії в умовах стаціонару.  Особливості  терапевтичної рамки. Приклад терапевтичного лікування пацієнта з розладом аповедінки та роль психотерапії у комплексному підході, до терапії РХП. Приклад короткотермінової групової терапії та демонстрація мотивів, які надаються для використанні у клінічній групі.
 Лиса Вікторія Федорівна психотерапевтМайстер-клас Екзистенційна криза. Крах ілюзій та пошук змістів.Події останніх місяців змусили всіх проживати події, що травмують, і різними способами справлятися з екстремальними ситуаціями. Екзистенційна криза – втрата сенсу життя – може бути відповіддю психіки на важку чи небезпечну життєву ситуацію. На майстер-класі розбиратимемо як психологу допомогти клієнту впоратися із завданнями, які ставить перед нами екзистенційна криза, як пережити важкий життєвий етап, відновити душевну рівновагу, повернути цілісність особистості, переосмислити отриманий досвід і знайти оптимальне рішення, знайти нові сенси свого життя.

17 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 12.00Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Турецька Христина Іванівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПДоповідь Війни зовнішні, травми внутрішні на сцені психодинамічної терапіїВ доповіді розглядається історія ставлення психоаналізу до історичних травмуючи подій та катастроф а також чинники ігнорування в терапії зовнішньої небезпечної ситуації. Аналізується переплетення внутрішніх- інтрапсихічніх та зовнішніх-реальних конфліктів. Розглядається концепція В.Волкана про вплив масової травми. Наведене психодинамічне розуміння передачі травми наступним поколінням. Передбачена коротка клінічна віньєтка.
 Матвєєва Марія Петрівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПДоповідь Нейромедіатори проти війниВійна є надважким випробуванням для психічної рівноваги людини. Тривога, страхи, панічні напади, лють, що не може знайти виходу, – все це на нейробіологічному рівні виглядає як блокада діяльності нейромедіаторів. Ресурсні мотиви, з допомогою яких у мирний час можна було відновити рівновагу, під час війни для деяких клієнтів виявляються недоречними. У таких випадках помічним може бути візуалізація діяльності нейромедіаторів. Хочу поділитись досвідом такої роботи з колегами

12.00 – 12.30 – перерва

12.30 – 13.30 – Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Литвиненко Світлана Анатоліївна доктор педагогічних наук, навчаючий психотерапевт ІРСГПДоповідь Становлення сучасних допомагаючих практиків: точки опориУ доповіді висвітлюються особливості та етапи професійного становлення психологів-консультантів та психотерапевтів з погляду емпірично обґрунтованої моделі розвитку допомогаючих практиків, розробленої на основі результатів лонгітюдних міжнародних досліджень. Розглянуто труднощі та ресурси професійного зростання сучасних фахівців.

13.30 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30Лінійка 3: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Матвєєва Марія Петрівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Нейромедіатори проти війниНейрони спілкуються між собою за допомогою нейромедіаторів. Завдяки цьому нейронні мережі в певній ділянці мозку можуть збудитися, загальмувати чи почати краще співпрацювати. Ми відчуваємо це як радість, збуджене очікування результату, побудову планів чи тривожність Пропоную через імагінацію з наступним промальовуванням сконтактувати зі своїми нейромедіаторами і в їхньому товаристві пропрацювати свої переживання щодо війни і не тільки. Для роботи прошу підготувати: зручне місце для уявлення образів, хороший інтернет-зв’язок (важливо, щоб ми добре чули один одного, навіть під час імагінації), засоби для малювання
 Литвиненко Світлана Анатоліївна доктор педагогічних наук, навчаючий психотерапевт ІРСГП  Майстер-клас Ресурси психолога чи психолог як ресурс: практики самодопомогиЗ початком війни допомагаючим практикам довелося працювати та зберігати внутрішню стабільність в умовах, коли на місті звичних професійних опор з’явилися нові екзистенційні виклики, безсилля та власні важкі переживання. На майстер-класі звернемося до того, як продовжувати працювати, рости і розвиватися у новій реальності, не втрачати віру у себе і професію, опираючись на власні цінності та ресурси.
 Крюченкова Людмила Петрівна психотерапевтМайстер-клас Зібрати своє життя до купи. Мотив «Вітражна майстерня»Після початку повномасштабної війни я часто чую у історіях пацієнтів: «У мене зруйнувались плани», «Я, як ніби втратила частину майбутнього», «Таке враження, що моє життя розлетілось на шматки». Знайомо? Запрошую попрацювати над збиранням свого життя за допомогою метафори вітража у авторському мотиві і подосліджувати, що з тих шматочків минулого можна використати у створенні чогось неповторного, чогось нового.
 Підопригора Юлія АнатоліївнаМайстер-клас Війна і тривога. Робота з авторським мотивом “Велика добра тваринаНа майстер-класі поговоримо про те, що допомагає нам відновлювати внутрішню стабільність у час тотальної невизначеності та спробуємо відновити відчуття безпеки і спокою в роботі з авторським мотивом «Велика добра тварина».

16.30 – 17.00 – перерва

17.00 – 18.30Лінійка 4: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Ільїнська Інна Василівна навчаючий психотерапевт ІРСГПМайстер-клас Світло сімейного маяка -рятувальний круг у темряві війниНа майстер-класі з учасниками розглянемо сім’ю, сімейну систему в кризовій ситуації війни. Будемо мати можливість проаналізувати як функціонує сімейна система, що допомагає, що заважає членам сім’ї, подружжям, батькам, дітям вийти з кризи, та повернутися до стабільності. Що може допомогти прожити травматичний досвід війни через ресурси сім’ї.
 Гаєвська Наталія Володимирівна кандидат психологічних наук, психотерапевтМайстер-клас Використання методів символдрами у роботі гарячої лінії психологічної допомоги в умовах війниРобота гарячої лінії психологічної допомоги в умовах війни є різновидом кризового консультування, яке має свої певні особливості. Майстер-клас “Використання методів символдрами у роботі гарячої лінії психологічної допомоги в умовах війни” має на меті дати дієвий інструментарій в роботі психолога гарячої лінії з найбільш поширеними запитами.
В основі майстер-класу аналіз практичного досвіду роботи гарячої лінії психологічної допомоги Благодійного фонду “Запорука”
 Баландюк Марія Григорівна психотерапевтМайстер-клас Залишитись не можна поїхатиЯк та де брати ресурс, коли дому вже не має, коли доводиться поміняти місце проживання в умовах війни. На майстер-класі ми розберемо складнощі роботи з переміщеннями особами та віднайдено опору
 Грицюта Оксана Федорівна дійсний член ІРСГПМайстер-клас Метафора Дерева, як інструмент у роботі психолога  З деревом у нас пов’язано безліч асоціацій: дерево життя, світове дерево, генеалогічне дерево тощо. В побуті вживаються різноманітні фразеологізми: «міцний, як дуб», «струнка, мов тополя», «калина, мов наречена» тощо. Дерева, як і люди, народжуються, ростуть, квітнуть та розвиваються, набираються сил та стійкості, протистоять вітрам, негоді, можуть хворіти, в’януть та врешті решт помирають. У складні періоди життя досліджуючи образ дерева, людина може дослідити та зрозуміти, як вона бачить саму себе, як відчуває в цей момент, у даній ситуації, якими силами та ресурсами може володіти, що підкажуть її асоціації та образ в цілому.  На майстер-класі учасники познайомляться з набором карт “Дерево”.

18.30 – 19.00 – перерва

19.00 – збори Правління ІРСГП

18 вересня

9.30 – 10.00 –  підключення учасників

10.00 – 11.30Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Родіна Катерина Миколаївна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПДоповідь Використання символдрами під час війни: можливості і обмеженняВійна в Україні поставила перед нами багато викликів: особистих та професійних. Як зберегти безпеку, психологічну стабільність та роботу в період такої значної соціальної та економічної кризи? Ми не знали відповіді на ці питання, але вирішували їх в «польових умовах», ділилися досвідом, підтримували один одного. Ми підлаштовуватись та перебудовували власну приватну практику, враховуючи зміни воєнного часу. В процесі підготовки нового випуску журналу «Символдрама» нами в редакції було зібрано багато історій колег про те, як вони справлялися з викликами війни та що допомагало впоратись. Досліджуючи ці історії ми зробили підсумок: які нові можливості та обмеження у використанні символдрами проявилися у цей період. Аналіз зроблено на прикладі 12 архетипів, відображених через призму української ідентичності.

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30Лінійка 5: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Дорофєєва Лариса Генріївна доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Партнерські відносини – простір лікування травми.Коли ми йдемо у партнерські відносини, сподіваємось, що нас тут зрозуміють і підтримають. Війна приносить смерть і руйнування і життям та містам та сім’ям. На майстер-класі працюватимемо з відновленням відносин, у яких зцілюється травма.
 Липовська Людмила Антонівна навчаючий психотерапевт ІРСГПМайстер-клас Життя із травмою війни. Як зберегти цілісність та ресурс.Я поділюсь власним досвідом у роботі з мотивом «Дерево», поєднавши символдраму, сімейну терапію та наративну практику; на майстер-класі ви матимете можливість віднайти власний ресурс у корінні Дерева Життя
 Павленко Олена Юріївна психотерапевтМайстер-клас Організація психологічної допомоги біженцям з України у СловаччиніНа майстер-класі я хочу розповісти про реалізацію проекту з надання психологічної допомоги біженцям з України в Словаччині, в якому я беру участь. Також ми поговоримо про проблеми та труднощі наших громадян, з якими вони стикаються на цьому етапі вимушеного перебування в іншій країні, з якими запитами найчастіше звертаються до наших спеціалістів. Я розповім про структуру проекту, які види допомоги ми надаємо та як здійснюється підтримка психологів проекту.

14.00 – 15.30 – загальні збори членів ІРСГП: звіт Голови Правління ІРСГП; підведення підсумків Конференції

(Visited 847 times, 1 visits today)
Close