Written by 21:32 Конференція, Новини

Програма II Міжнародної науково-практичної конференції «Любовна інтенція в символдрамі»

16 вересня

8.30 – 18.30 – відкритий захист підсумкових дипломних робіт для отримання кваліфікації «Психотерапевт за методом символдрами»

19.00 – 21.00 – збори Правління ІРСГП

17 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 12.00Пленарне засідання

Вітальне слово Голови Правління ІРСГП Сазонової О.В., звіт щодо роботи ІРСГП за 2020-2021 навчальний рік.

 ДоповідачТемаАнотація
 Родіна Катерина Миколаївна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПДоповідь
Робота з відносинами у парі в символдрамі
Робота з темою відносин у парі в методі Кататимно-імагінативної психотерапії (символдрамі) не дуже добре освітлена в україномовній та російськомовній літературі і потребує подальшого розгляду та обміну досвідом між колегами, які працюють з нею. Мета доповіді: розглянути вже існуючі теоретичні та практичні підходи в роботі зі стосунками в парі засобами Кататимно-імагінативної психотерапії та окреслити коло потенційних питань для подальшого розвитку цієї теми.
 Дімітрова Сніжана Ростиславівна доцент, супервізор ІРСГП,Доклад
Как работает психотерапия: от ошибки предикции к выздоровлению  
Почему психотерапия это длительный процесс. Как работает психотерапия с точки зрения нейропсихоанализа. Что такое предикция. Этапы психотерапии. Декларативные и недекларативные воспоминания и доступ к ним. Продолжение позитивних изменений после завершения психотерапии.

12.00 – 12.30 – перерва

12.30 – 14.00 – Лекція Трауде Еберманн «У пошуках мотиву КІП для жіночої сексуальності: мушля»

14.00 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30Лінійка 1: майстер-класи/доповіді

 ДоповідачТемаАнотація
 Жиловська Тетяна Леонідівна кандидат психологічних наук, доцент ІРСГПМайстер-клас Любов чи емоційна залежність?Любов – це складний комплекс почуттів, який, безсумнівно, включає в себе і сильну прив’язаність на емоційному рівні. Можна сказати, що без емоційної прив`язаності любові практично не буває. Однак іноді залежність від партнера переростає межі норми. Патологічні стани характерні своїм руйнівним впливом на особистість. Якщо любов – це світле почуття, то емоційна залежність схожа на наркоманію. Вона приносить багато проблем в обмін на сумнівні радощі. На майстер-класі розберемо причини та ознаки емоційної залежності, а також психологічні особливості, які необхідні людині, щоб любити і бути коханою. В практичній частині майстер-класу опрацюємо вправи на дослідження взаємостосунків з партнером та мотиви по роботі з емоційною залежністю.
 Ткаченко Тетяна Григорівна навчаючий психотерапевт, супервізор ІРСГПДоклад Основные сексуальные комплексы: их влияние и проявления в символике образовВ докладе представлено психоаналитическое понимание основних сексуальних комплексов, оказывающих динамическое воздействие на психику и поведение человека. Уделено внимание их символическому проявлению в образах.
 Фролова Тетяна Василівна навчаючий психотерапевт ІРСГПМастер-класс Работа с конфликтом в паре (супруже ской или в детско-родительских отношениях).На мастер-классе: “И с тех пор они были счастливы”, будут показаны психотерапевтические приемы, используемые психологом в процессе диагностики и консультирования супруже ской пары или в паре родитель-ребенок.
 Савель Ірина Сергіївна психотерапевтМайстер-клас «Якщо ревнує… Значить любить?» Ревнощі в стосунках як запит в кататимно- імагінативній психотерапіїНа майстер-класі ви зможете: Ознайомитись із видами та причинами ревнощів в стосунках пацієнтів. Навчитись відстежувати почуття ревнощів та перетворювати його в корисний для себе ресурс. Опрацювати психотерапевтичну стратегію роботи з ревнощами та заздрістю методами символдрами

16.30 – 17.00 – перерва

17.00 – 18.30Лінійка 2: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Дорофєєва Лариса Генріївна доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас “Куди йде любов?”Парні відносини, як і все живе, народжуються, розвиваються, проходячи природні фази розвитку, і вмирають. Емоційно-сфокусована терапія (ЕФТ Сью Джонсон) і символдрама допомагають партнерам краще зрозуміти себе і один одного. На майстер-класі будуть показані можливості інтеграції цих напрямків психотерапії для роботи з конфліктами в партнерських відносинах
 Томашевська Тетяна Анатоліївна навчаючий психотерапевт ІРСГПМастер-класс Работа с “Местом Силы” как с ресурсом семьиКогда и кем впервые было введено понятие “Место Силы”. Критерии “Мест Силы”(классификация). Что даёт посещение “Мест Силы”. Психологические способы определения индивидуального, семейного и родового “Места Силы” (упражнения-исследования на выявление ресурсов; символдраматические мотивы и ассоциативные образы; работа с открытками, коллажами; работа с генограммой и МАК). Авторские символдраматические мотивы: “Место Силы моего рода”, “Выигрыш”. Изменения, которые происходят в жизни людей после посещения “Мест Силы”. Топ-12 Мест Силы в Украине.
 Павленко Олена Юріївна психотерапевтМайстер-клас Від невротичної потреби в любові до зрілого кохання. Тема кохання в психоаналізі. Невротичні порушення здатності до кохання.Всі люди прагнуть знайти любов. Але не всім вдається досягти взаємного і здорового кохання. Любов – позитивне переживання, спрямоване на звільнення від страхів та активацію ресурсів. Любов надає нашому життю сенс, наповнює нас радістю і щастям, робить нас краще. Але на консультаціях ми, психологи та психотерапевти, часто стикаємося з іншими історіями, які наші клієнти називають любов’ю. На майстер-класі буде розглянута тема любові в психоаналізі, невротичні порушення, які впливають на здатність особистості до зрілої любові та систематизація цих порушень по OPD 2. Також будуть розглянуті можливості символдрами в роботі з розвитку здатності до кохання. Учасникам майстер-класу буде запропоновано попрацювати з мотивами «Озеро» і «Подарунок коханої людини»
 Іванюта Ольга Володимирівна кандидат психологічних наук, психотерапевтМастер-класс Диагностические критерии и причины пограничного расстройства личности. Оптимизация режима совместной жизни пары при ПРЛ одного из партнеров.Отношения двоих – это всегда взаимодействие и глубокая работа. Даже корда оба партнера психически здоровы и любят друг друга, порой очень сложно поддерживать адекватное взрослое взаимодействие. И это вдесятеро сложнее, если у кого-то из партнеров обнаруживается то или иное психическое расстройство.
В последнее время количество людей, болеющих психическими расстройствами, особенно в Украине, значительно возросло. Даже без этого с психическими расстройствами хотя бы раз в жизни встречался каждый четвертый человек. И это без учета влияния пандемии.
Т.е. каждая вторая или каждая третья пара впоєне вероятно может с этим столкнуться.
Тема мастер-класса посвящена пограничному расстройству личности и оптимизации режима совместной жизни пары при данном виде расстройства. Представлены диагностические критерии ПРЛ, проанализированы основне семейные причины, а так же типы семей, формирующие данный тип расстройства. Предлагаются мотивационные рекомендации человеку с данным видом расстройства и его партнеру для прохождения лечения и индивидуальной терапии. Сохранять отношения с партнером с ПРЛ очень тяжелый труд. И даже если один или оба партнера лечатся и ходят на терапию, пара может распасться. Тем не менее, партнеры с помощью терапии когут выйти на стабильность, научиться контенийровать агрессию, видеть більше хорошего, чем плохого, и развить в себе способность к близости и пониманию.

18.30 – 19.00– перерва

19.00 – 20.30Лінійка 3: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Ткаченко Юлія Миколаївна доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Глибинний аспект нових сімейних ролей після одруження//заміжжяЧи є Вашим інтересом пізнати відповідь на питання: як нові ролі – “теща”, “зять”, “свекруха”, “невістка” впливають на реальні стосунки в новій сім’ї (після одруження/заміжжя)? Ми будемо в цьому розбиратись!!!
 Баландюк Марія Григорівна регіональний керівник ІРСГПМайстер-клас Сімейне життя та сексуальна близькістьСімейне життя та його сексуальна складова – це цікава та захоплива пригода, в процесі якої ми вчимось жити…. І з часом ця подорож набирає “вантажу”, який ми не завжди помічаємо і не завжди вчасно позбуваємось зайвого. Саме ці “особливі” моменти ми будемо досліджувати на майстер класі та робити правильні для себе кроки….
 Липовська Людмила Антонівна психотерапевтМайстер-клас Кататимно-імагітивна терапія у роботі з парами, які перебувають на межі розлучення.Поділюсь власним досвідом роботи із такими парами; ознайомлю із 10 критеріями, які є орієнтирами того, що ми можемо враховувати у відносинах між партнерами;проведу груповий мотив «Відновлення будинку» та поділюсь досвідом використання гри «Коржики» для виявлення неусвідомлених сімейних конфліктів.
 Бутиріна Олена МиколаївнаДоповідь Досвід застосування мотиву «М’яч»Досвід застосування мотиву М’ЯЧ у пацієнтів з різною проблематикою, особливостями представлення мотиву у жінок а чоловіків.

18 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 12.00Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Матвєєва Марія Петрівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПДоповідьДе живе любов?”Дослідження уявлень молоді про любов з використанням мотивів символдрами.
Аносєнкова Світлана Володимирівна кандидат психологічних наук, навчаючий психотерапевт ІРСГПДоклад Братья и сестры: теневая сторона отношений.Трудности терапии, связанные с темой братско-сестринских отношений. Сиблинговая травма. Табу на инцест и убийство, и его роль в развитии личности. Практические наблюдения и примеры. Отражение темы в работе с мотивами символдрамы.

12.00 – 12.30 – перерва

12.30 – 14.00 – Лекція Трауде Еберманн «Заквітчані історії про мушлі: від мотивів КІП для сексуальності до сексуального в мотиві»

14.00 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30Лінійка 4: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Шумакова Лариса Павлівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Танок удвох- імагінативна версія.Як говорив Г. Аммон, перефразовуючи З. Фрейда: «Танок – це королівський шлях до несвідомого». Відносини між чоловіком і жінкою можна порівняти з парним танцем. Рух людини не може бути відокремлений від загального досвіду всієї її істоти. Унікальне життя кожної людини, її досвід і сприйняття себе можуть бути знову пережиті і програні в терапевтичному контексті. Чому б не поекспериментувати з імагінацію танцю в символдрамі? Так прийшла ідея створення мотиву «Танець удвох». Це якась фантазія, мрія, які проживаються в сновидінні наяву в атмосфері підтримуючої і приймаючої психотерапії. Авторка продемонструє роботу з мотивом «Танок удвох» і поділиться з учасниками майстер-класу своїм досвідом.
 Литвиненко Світлана Анатоліївна доктор педагогічних наук, навчаючий психотерапевт ІРСГПМайстер-клас У полоні романтичного кохання: як зберегти вогонь любові в паріУ полоні ідеалів романтичного кохання багато пар стикається з конфліктами та розчаруванням у партнерстві. На майстер-класі розглянемо особливості розвитку стосунків від романтичного захоплення до зрілої любові, розкриємо «секрети» збереження вогню лобові в довготривалому партнерстві.
 Конюх Ольга Ігорівна навчаючий психотерапевт ІРСГП Кайгародова Віта Павлівна психотерапевтМайстер-клас Психотерапія та стосунки в паріЩо відбувається коли хтось з пари приходить в терапію: як терапевтичний процес може впливати на динаміку в парі. Натомість, стосунки партнерів можуть стати як ресурсом так і перешкодою в терапевтичному процесі. Обговоримо та подискутуємо про позицію психотерапевта: збереження пари чи підтримка індивідуації. Розглянемо межі між аб’юзом та здоровою агресією. Етичні аспекти та рамки терапії. Особливості роботи з клієнтами в разі паралельного перебуванні в індивідуальній терапії обох партнерів. Презентація кейсів та дискусія.
 Стречень Вікторія Олександрівна психотерапевтМайстер-клас Доньки-матеріВміння любити закладається в кожної людини з самого раннього віку. І основу цьому надають стосунки з батьками. Перша, найважливіша людина в житті кожної дівчини, жінки, це її мама. Як саме вона впливає на формування характеру, життєвого сценарію та вміння любити? Розглянемо на майстер-класі “Доньки-матері”

16.30 – 17.00 – перерва

17.00 – 18.30Лінійка 5: майстер-класи/доповіді

 ДоповідачТемаАнотація
 Гупаловська Вікторія Анатоліївна кандидат психологічних наук, психотерапевтДоповідь Інтенціональність любові чи сексуальності?На думку багатьох авторів любов є дуже інтенціональною. Та чи всі переживають духовну складову любові? А чи можна говорити про духовність сексуальності, адже сексуальність вважається дуже тілесним проявом?
 Дяченко Оксана Станіславівна дійсний член ІРСГПМайстер-клас Робота в адиктивній парі над співзалежними відносинами в біо-психо-соціо-духовній моделі з використанням символдрами.«Любов крізь “закриті двері”» Для лікарів, психологів, психотерапевтів, соціальних працівників, супервізорів, представників інших професійних груп, які працюють з залежними людьми, залежних після реабілітації, співзалежних. В рамках даного орієнтованого на практику майстер-класу, поряд з базовими знаннями про залежності, ви отримаєте конкретні методи роботи з людьми, страждаючими залежностями, і придбаєте обсяг умінь і навичок, що відповідають особливим вимогам психотерапевтичної роботи з залежними людьми та їхніми родинами.
 Бутиріна Олена МиколаївнаМайстер-клас Інеграція тілесноорієнтованої терапії і символдрами (авторський мотив)Практична тілесноорієнтована вправа з застосуванням образів для самодопомоги при емоційних розладах та нав’язливих станах.
 Матвєєва Марія Петрівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГП Жиловська Тетяна Леонідівна кандидат психологічних наук, доцент ІРСГПМайстер-клас для доцентів, навчаючих психотерапевтів, регіональних керівників ІРСГПМайстер-клас присвячений ознайомленню з процедурою оформлення пакету документів, рекомендацій для подання в Атестаційну комісію.

18.30 – 19.00– перерва

19.00 – збори Правління ІРСГП

19 вересня

9.30 – 10.00 –  підключення учасників

10.00 – 11.30Лінійка 6: майстер-класи/доповіді

 ДоповідачТемаАнотація
 Фреган Алла Володимирівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Метафоричні карти у роботі з парними відносинами, авторський мотив ”Два дерева”У своєму сокровенному сенсі образ дерева уособлює процес розвитку, зростання особистості (дорослішання, в тому числі психологічного), відображає зв’язок минулого, майбутнього і сьогодення. У контексті символу дерева терапевти часто діагностують відносини людини, її бачення себе і “значущих інших”. Учасники майстер-класу ознайомляться із можливістю застосування авторських метафоричних карт “Дерево” в роботі з парними відносинами, особливостями взаємодії у стосунках любові на різних її етапах та рівнях взаємодії, про значення особистісних меж. Планується робота з протагоністом та в підгрупах з авторським мотивом “Два дерева” з використанням метафоричних карт.
 Мітічкіна Ольга Олександрівна кандидат психологічних наук, доцент ІРСГПДоповідь Основні принципи у роботі з психічною травмою сімей-переселенцівСоціально-психологічні процеси обумовили поширення ситуацій вимушеного переселення як окремих людей, так і родин. Особливостям психологічної допомоги у таких випадках, методології психотерапевтичного впливу на родину переселенців, соціально-психологічній реабілітації сімей-біженців, знайомству з конкретними техніками – присвячений доклад.
 Пастернацький Артем В’ячеславович доцент, супервізор ІРСГПБалінтовська групаБалінтовські групи, як метод превенції професійного вигоряння. Вперше була винайдена Мікаелєм Балінтом , котрий використовував її для допомоги сімейному лікарю. Цей метод допомагав лікареві встановлювати контакт із особистістю пацієнта, та покращував розуміння того, навіщо пацієнт до нього взагалі прийшов. Також це впливало на розуміння психосоматичних симптомів пацієнта. Для психотерапевтичної практики балінтовські групи показали свою значущість в спостереженні, та розумінні механізмів трансферу, та контр трансферу, також ті групи дуже допомагають в розумінні та спостереженні тої динаміки, яка є невидимою в роботі з пацієнтом. Завдяки можливості проживання свого контакту з пацієнтом в груповому процесі, зникає професійне вигорання. Постійне перебування в тих групах попереджує виникнення професійного вигорання. В Балінтовських групах можуть приймати участь одночасно люди з різних допомагаючих професій: Лікарі, психологи, психотерапевти, медсестри, фізіотерапевти, юристи, менеджери, консультанти та ін. Балінт колись казав : вчимось від кожного. На майстер класі ми трохи поговоримо про ті групи, та приймемо практичну участь в групі.

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30Лінійка 7: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Матвєєва Марія Петрівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас “Куди зникає любов?”Мотиви символдрами для актуалізації почуттів, які “з’їла” рутина життя
 Баранова Світлана Вячеславівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас «Казка про рибака і рибку» або жінка-пила в стосунках з чоловіком.На майстер-класі буде розглянуто окремі особливості партнерських стосунків у парі на підставі теорії прив’язаності Дж. Боулбі. Будемо аналізувати, чи варто розривати тандем переслідуючого та уникаючого партнерів або глибинний смисл «пиляння» у стосунках. Особливості роботи с парою в символдрамі. Казкотерапія стосунків у парі. Авторська модифікація мотиву «Квітка», «Дім» у роботі з парою.

13.30 – 14.00 – звіт Голови секції символдрами в УСП Турецької Х.І. Підведення підсумків Конференції.


Реєстрація відбуватиметься через Google-форму за посиланням

Вартість участі у Конференції:

  • при реєстрації до 1 липня 2020 р. — 1500 грн (для членів ІРСГП  1350 грн, для навчаючих психотерапевтів ІРСГП — 675 грн);
  • при реєстрації до 1 серпня 2020 р. — 1650 грн (для членів ІРСГП  1500 грн, для навчаючих психотерапевтів ІРСГП — 750 грн);
  • при реєстрації до 1 вересня 2020 р. — 1925 грн (для членів ІРСГП  1750 грн, для навчаючих психотерапевтів ІРСГП 875 грн);
  • при реєстрації з 2 вересня 2020 р. та при оплаті на Конференції — 2200 грн (для членів ІРСГП  2000 грн, для навчаючих психотерапевтів ІРСГП 1000 грн).
  • Участь доцентів і регіональних керівників ІРСГП, від яких в Конференції приймають участь не менше 3 учасників, є безкоштовною, при умові попередньої реєстрації. В іншому разі доценти і регіональні керівники ІРСГП оплачуть 1500 грн.

Реквізити до оплати:

Найменування отримувача САЗОНОВА О.В. ФОП

Код отримувача 2572016867

Рахунок отримувача

UA853052990000026006011004575

Назва Банку АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

Коментар до платежу: Участь у конференції. Прізвище, ім’я, по батьковіЗ організаційних питанням звертатись:

  • Секретаріат ІРСГП

e-mail: secretary.irsgp@gmail.com

  • Конюх Ольга Ігорівна

e-mail: oliakonyukh@gmail.com

Viber: +380676712384

  • Сазонова Олена Володимирівна

e-mail: elenasazonova111@gmail.com

Viber, WhatsApp: +380677472882

(Visited 422 times, 1 visits today)
Close