Written by 12:01 Без категорії

Позиція ІРСГП щодо співпраці з російськими символдраматичними співтовариствами

Позиція ІРСГП щодо співпраці з російськими символдраматичними співтовариствами

24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну в Україні. Відбувається не лише фізичне знищення українського народу, а і порушення всіх прав і свобод, руйнування морально-етичних цінностей. Війна породжує фізичну та психічну травматизацію поколінь і не має жодних виправдань, тим більше, – захисних раціоналізацій «спеціалістів», які транслюють цинічне виправдання терору та смерті.

 Україну та її народ знищують ТУТ І ЗАРАЗ! Це гуманітарна, ціннісна і світоглядна катастрофа і величезна трагедія для всієї Європи і всього цивілізованого світу.

Ґрунтуючись на Етичному кодексі ГО ІРСГП, зокрема на такому його положенні:

2.4. Вважається неприйнятною участь членів ГО “ІРСГП” в політичних рухах або інших формах діяльності, що дискримінують людей за расовою, національною, статевою ознакою, етнічною, релігійною приналежністю, віком, непрацездатністю, сексуальною орієнтацією, соціально-економічним статусом, громадянством тощо.

наша організація припиняє співробітництво з російськими групами, які підтримують агресію Росії щодо України відкрито або через замовчування.

У своїй статті “Психоаналіз у війні. Дебати з російськими колегами” Серджіо Бенвенуто пише, що фашизм і расизм несумісні з психоаналізом. Оскільки ми «лікуємо душею», то якими «лікарями» є зараз ті, хто явно чи мовчки погоджується з убивством чи насиллям, погоджується з садизмом, «толерує» його?

Як можна з потужним світоглядним конфліктом у душі працювати із здебільшого меншими конфліктами «мирних» клієнтів?

Ця війна розколола світ не тільки екзистенційно, політично, економічно. Вона розколола його і світоглядно, загострила всі суперечності, зібравши їх біля двох полюсів – Світла і Темряви, гуманного і звіриного. Психологія зараз – це зброя у психологічній (психоінформаційній!) частині війни. Вона і оголила імпульси нашого несвідомого, і загострила найважливіші принципи Над-Я. Війна кинула виклик і психоаналізу. – Що він зараз поставить у пріоритет: технічні принципи та інструментарій (нейтральність, абстинентність, роботу з перенесеннями і контрперенесеннями, що зумовлені впливом цієї  війни), – чи вийде на рівень високої етики, загальнолюдської моралі, духовних цінностей, поглибивши на час лиха свої захисти, а не «працюючи з ними на їх подолання»? На чиєму він боці зараз глобально: Еросу чи Танатосу? Мирного щасливого повноцінного життя – чи фашизму, людиноненависництва, державно задекларованого садизму?

Теперішній «зовнішній» конфлікт, коли він закінчиться,   ризикує стати назавжди внутрішнім конфліктом тих психотерапевтів і їхніх спільнот, які ніяк не втрутяться в нього зараз.

Російські фашисти та їх прибічники знущаються над жінками, дітьми, старими і безпомічними людьми, навіть над тваринами. Знущаються від люті безсилля і просто для куражу. І це – відвертий і неприкритий садизм і ніщо інше!

Наші люди не бояться виходити на акції протесту в окупованих містах, лицем до лиця з ворогом, незважаючи на загрозу життю і можливість насильства. Вони не йдуть на колабораціонізм і «нейтральність». Для їхнього сумління це неприйнятно.

Ми зараз підсилюємо наш опір, ми навіть «відігруємо» його. Ми підтримуємо наші захисні механізми, які актуально стабілізують нас. І ми опрацюємо наші болі, травми і втрати. Ми вийдемо зраненими, але світлими, бо у нас буде ясне майбутнє. А що є і що буде потім з вами, російські колеги?  З вашою особистістю, розколотою “абстинентністю” під час війни, що розпочата вашим керівництвом, вашими співгромадянами,що буде з вашою конгруентністю, з вашим майбутнім, вашими клієнтами?! Що буде з вашою совістю?..  Що з нею зараз?

Ми закликаємо західних колег переглянути позицію нейтралітету та абстиненції, яка так цінується в нашій професії у мирний час, і призупинити співпрацю з російськими колегами та їхніми професійними спільнотами, адже для нас це є порушенням етичних, світоглядних цінностей. 

Ця війна – неприкрите зло російського уряду. 

Це саме російська армія зараз на нашій землі! І російська психологія, і психотерапія – такі, які є зараз, є частиною тоталітарної машини смерті і не впоралися зі своєю основною місією: розвивати гуманістичний світогляд. Нам дуже боляче усвідомлювати, що більшість російських колег цього так і не зрозуміли

(Visited 245 times, 1 visits today)
Close