Written by 12:59 Конференція, Новини

Програма I Міжнародної науково-практичної конференції «Символдрама: ремесло і мистецтво»

10 вересня

10.00 – 14.00 – відкритий захист підсумкової дипломної роботи для отримання кваліфікації «Психотерапевт за методом символдрами» Шумило Катерини

15.00 – 18.00 – збори Правління ІРСГП

11 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 12.00 – Пленарне засідання

  Доповідач Тема Анотація
  Родіна Катерина Миколаївна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГП, (м. Київ, Україна) Доклад «Искусство символдрамы – “дьявол кроется в деталях» В докладе будут раскрыты основные теоретические аспекты, отличающие символдраму от других психотерапевтических методов и обозначены некоторые “подводные камни”, с которыми встречаются специалисты, практикующие кататимно-имагинативную психотерапию.
  Турецька Христина Іванівна кандидат психологічних наук, доцент ІРСГП, психотерапевт ЕАП (м. Львів, Україна) Доповідь «Менталізація та кататимно-імагінативна терапія: емпіричне дослідження» В доповіді йтиметься про зв’язок здатності до імагінації з металізацією. Будуть представлені результати емпіричного дослідження ефективності короткотривалої психотерапії за методом символдрами.

12.00 – 12.30 – перерва

12.30 – 14.00 – Лінійка 1: майстер-класи/ворк-шопи/доповіді

  Хутковська Емма Олександрівна навчаючий психотерапевт ІРСГП (м.Херсон, Україна) Мастер-класс «СНОВИДЕНИЕ НАЯВУ или ЧТО В СИМВОЛЕ ТЕБЕ МОЕМ?»   На мастер-классе поговорим о символах, совершим короткое путешествие на встречу с символами и просто отдохнем
  Гаєвська Наталія Володимирівна кандидат психологічних наук, дійсний член ІРСГП (м.Торонто, Канада) Майстер-клас «Використання символдрами у роботі з сім‘ями емігрантів» Необхідно мати матеріали для малювання При переїзді в іншу країну на постійне місце проживання перед сім‘єю виникає ряд проблем пов‘язаних з адаптацією та облаштуванням на новому місці. Далеко не кожна сім‘я є готовою до цього, часто існує брак інформації про психологічні особливості еміграції, особливо на вплив переїзду на функціонування сімейної системи. У майстер-класі «Використання символдрами у роботі з сім‘ями емігрантів» розкриваються причини і наслідки найбільш типових та поширених проблем, з якими стикаються сім‘ї емігрантів, і як ефективно за допомогою методів символдрами з ними можна справлятися.
  Мажиріна Наталія Федорівна психотерапевт за методом символдрами (м.Київ, Україна) Мастер-класс «Уверенность в себе как запрос в кататимно-имагинативной психотерапии (КИП)» Мастер-класс, направленный на повышение эффективности работы психотерапевтов по методу символдрамы (КИП) с пациентами с запросом о повышении уверенности в себе. На мастер-классе Вам будет предложено: 1. Познакомиться с психотерапевтическими наблюдениями и находками по опыту работы с пациентами в данной теме. 2. Увидеть на примере фрагмента протагонистского сеанса и потренировать в паре эффективный способ ведения беседы по запросу «Как обрести уверенность в себе?» и близких к нему. 3. Обратить внимание на мотивы и образы, которые помогают реализовать подобный запрос пациента более результативно.  

14.00 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30 – Лінійка 2: майстер-класи/ворк-шопи/доповіді

  Баранова Світлана Вячеславівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГП, (м. Київ, Україна) Майстер-клас «Терпіти або не терпіти? .. Навіщо жінки тягнуть вантаж старих відносин?!» Символдрама в роботі з труднощами мазохістичного характеру. На майстер-класі ви дізнаєтеся: 1. Основні області жіночого «довготерпіння». 2. Психологічні передумови формування жіночого «довготерпіння». 3. Психотерапевтична стратегія роботи з труднощами мазохістичного характеру методами символдрами.  
  Гупаловська Вікторія Анатоліївна кандидат психологічних наук, психотерапевт за методом символдрами (м.Львів, Україна) Доповідь «Кататимно-імагінативна терапія чоловіків з гомосексуальною скерованістю потягу» На даний час існує багато теорій гомосексуальності, однак достеменно пояснити причини появи цого явища у людини та однозначно класифікувати його не вдається. Виходячи із нашого досвіду консультування та психотерапії таких клієнтів-чоловіків, на підставі деяких мотивів символдрами нам вдалося виокремити декілька типів чоловіків з гомосексуальністю, виходячи із особливостей особистої та гендерної ідентичності
  Липовська Людмила Антонівна психотерапевт за методом символдрами (м. Кам’янець-Подільський, Україна) Майстер-клас «Кольорова гама стосунків у парі» На майстеркласі ви дізнаєтесь про шість кольорів любові; визначитесь якого кольору любов є небезпечною для вас; як не помилитись у своєму виборі та що робити, якщо вибір зроблений, але у вас виникають сумніви.

16.30 – 17.00 перерва

17.00 – 18.30 – Лінійка 3: майстер-класи/ворк-шопи/доповіді

  Савель Ірина Сергіївна психотерапевт за методом символдрами (м. Кам’янець-Подільський, Україна) Майстер-клас «Їжа – я люблю тебе/себе?» На майстер-класі ви зможете:
– дослідити межу між умовно здоровою харчовою поведінкою і її типовими порушеннями;
– познайомитись із поняттям «радикалу» розладу харчової поведінки;
– виокремити можливості та особливості символдрами у роботі з порушеннями харчової поведінки.
  Андрусів Любомир Зіновійович Дійсний член ІРСГП (м. Івано-Франківськ, Україна) Майстер-клас «Я і моя тінь: нові ресурси» Учасники майстер-класу зможуть більше дослідити нові ресурси через роботу з власною “тінню” – неприйнятими, витісненими сторонами своєї особистості. Майстер-клас складається з теоретичної та практичної частин.
  Матвєєва Марія Петрівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГП, (м. Хмельницький, Україна) Сукеник Катерина Миколаївна кандидат у психотерапевти за методом символдрами   Майстер-клас «Лялька-мотанка як провідник до глибин жіночої гармонії» Мистецтво символдрами у поєднанні зі старослов’янською міфологією, українським автентичним мистецтвом відкриває шлях до дослідження архетипів колективної підсвідомості. Під час майстер-класу ми познайомимось зі старослов’янськими богинями та їхнім втіленням у ляльках-мотанках. А вже з їхньою допомогою поринемо в глибини жіночості… Бажаючим взяти участь прошу приготувати фарби, аркуш для малювання і 3 аркуші формату А5 .

12 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 12.00 – Пленарне засідання

  Доповідач Тема Анотація
  Наріца Неля Іванівна навчаючий психотерапевт, супервізор ІРСГП (м. Вінниця, Україна) Доповідь «Етичні аспекти символдрами як психодинамічної модальності психотерапії» Актуальний стан, проблеми, завдання розвитку нашого професійного співтовариства з питань етики. Подвійні стосунки в психотерапії, колегіальних відносинах, в навчанні. Висновки з досвіду роботи в Етичній комісії ІРСГП.
  Сазонова Олена Володимирівна кандидат психологічних наук, доцент, супервізор ІРСГП, (м. Львів, Україна) Доклад «Символический мир реальности или реальный мир символов в психотерапевтической практике»   Перенос и контрперенос  –  важные процессы, которые «запускаются в действие» с самых ранних этапов психотерапии. Правильное понимание и интерпретация контртрансферных процессов – основа эффективности исцеляющего процесса, которыми как «золотым ключиком» должен оперировать психотерапевт. Отчетливые признаки переноса в символической форме проявляются не только в сновидениях, которые пациенты видят ночью и приносят в психотерапию, а и в «сновидениях наяву» или мотивах символдрамы, которые пациенты представляют в кабинете у психотерапевта. В докладе будут рассмотрены некоторые теоретические аспекты переноса и контрпереноса в психотерапевтическом процессе, а также проанализирован случай психотерапевтической практики по методу символдрамы.

12.00 – 12.30 – перерва

12.30 – 14.00 – Лінійка 4: майстер-класи/ворк-шопи/доповіді

  Завада Тетяна Юріївна кандидат психологічних наук, психотерапевт за методом символдрами (м. Львів, Україна) Майстер-клас «Можливості використання символдрами у роботі з жіночою ідентичністю» На майстер класі розглянемо мотиви символдрами, які будуть корисні психологам, психотерапевтам у роботі з жінками, які досліджують свою ідентичність (Мотив «Посудина», «Відьма», «Зернятко» та ін). Мотиви, які сприяють розкриттю жіночих ресурсів, установок, цінностей, особливостей. Також розглянемо техніки МАК (колода «Образ жінки») як один з інструментів у роботі з жіночою ідентичністю.
  Фролова Людмила Петрівна дійсний член ІРСГП (м. Хмельницький, Україна) Майстер-клас «Емоційний інтелект і символдрама. Мотив «Фонтан емоцій» Емоційний інтелоект – відносно нове, але популярне поняття в психології. Під емоційним інтелектом мається на увазі вміння диференціювати і опрацьовувати емоції – власні і чужі. Символдрама надає широкі можливості у розвитку емоційного інтеллекту через кататимне переживання і можливість символічного вираження афектів. На майстер-класі розглянемо авторський мотив «Фонтан емоцій», що спрямований на ідентифікацію емоційної палітри пацієнта та на покращення усвідомлення емоційних проявів.

14.00 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30 – Лінійка 5: майстер-класи/ворк-шопи/доповіді

  Войцехівська Наталія Вікторівна – психотерапевт за методом символдрама,  регіональний керівник (м.Житомир, Україна) Майстер-клас «Робота з почуттям провини і сорому. Символдраматичний підхід» Ми весь час переживаємо різноманітні почуття: хвилюємося, радіємо, тривожимося чи боїмося… А ось керувати своїми почуттями вміють одиниці. Час від часу людина почуває себе винною або відчуває сором. Причин виникнення цього стану є чимало. Найчастіше ці почуття накопичуються, людина опиняється в позиції вічно винного. Почуття провини і сорому розривають зсередини, провокують хвороби і травми як душевні, так і фізичні – людина страждає, хворіє. Людина, яка підкорилася самозвинуваченням, визнала себе винною, завжди внутрішньо скута, страждає, руйнує себе і не дає собі можливості жити повноцінним щасливим життям. По це ми і поспілкуємося на майстер-класі. А також отримаємо можливість попрацювати з власним почуттям провини за допомогою символдраматичного мотиву.  
  Павленко Олена Юріївна психотерапевт за методом символдрами (м. Харків, Україна) Майстер-клас «Основні стратегії роботи з проблематикою зайвої ваги і харчової залежності з використанням технік символдрами.» Переїдання як адикція до їжі. ОPD 2 – діагностичний інструмент, виявлення структурних дефіцитів і визначення внутрішньоособистісних конфліктів у пацієнтів з харчовою залежністю. Особливості роботи при структурних порушеннях. Саморегуляція, фрустраційна толерантність, мотивація. Роль психотерапевта. Особливості використання мотивів «Подорож всередину свого тіла», «Моя частина, яка створює проблемну поведінку» і їх модифікації

16.30 – 17.00 перерва

17.00 – 18.30 – Лінійка 6: майстер-класи/ворк-шопи/доповіді

  Муравська Світлана Володимирівна навчаючий психотерапевт ІРСГП (м. Харків, Україна) Воркшоп «Що відбувається в процесі супервізії. кому і для чого вона потрібна?» Професія психотерапевта передбачає набуття необхідних теоретичних знань та практичні навичок, а також отримання власного досвіду з індивідуальної та групової психотерапії. Все це є не достатнім для формування професійної особистості психотерапевта. Супервізія – що це? Запрошуються до обговорення професійних компетенцій психотерапевтів всі зацікавлені.
  Харченко Наталя Михайлівна психотерапевт за методом символдрами (м. Одеса, Україна) Мастер-класс «Терапия ребенка или все-таки всей семьи» В мастер-классе мы рассмотрим: типы родителей, которые обращаются к детскому психотерапевту и их запросы;всегда ли озвученный запрос является истинным;какие сложности возникают в детской терапии, почему родители саботируют работу и как с этим справляться;мотивы символдрамы и их модификации для работы с детьми.

19.00 – збори Правління ІРСГП

13 вересня

9.30 – 10.00 –  підключення учасників

10.00 – 11.30 – лекція  Г.Ульманна «Символдрама та її горизонт»

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30 – лекція Г.Ульманна «Символдрама та її горизонт»

13.30 – 14.00 – підведення підсумків Конференції

(Visited 642 times, 1 visits today)
Close