Written by 19:52 Новини

Запрошуємо на семінар «Міфи, казки і фантазії» 5-6 червня 2021р

Тематика семінару:

  • Психоаналіз міфу і казки. Терапія казками як древній спосіб практичної психології. Способи передачі знань через міфи і казки. Різноманіття міфологічних і казкових форм. Механізми міфотворення (символізація, розщеплення, подвоєння, перенесення афекту, нашарування). Метафори як частина нашого розумового процесу.
  • Теорія інтерпретації та принципи тлумачення. Місце вільної асоціації в інтерпретації символічних об’єктів. Сакральний бік символу. Символічне, семіотичне і алегоричне в символі. Асоціація і ампліфікація. Суб’єктні і об’єктні асоціації. Бінарна семантика символу.
  • Особливості об’єкту символічного заступника, що роблять його придатним для символічної заміни. Зсув афекту. Відцентровий і доцентровий механізми символотворення. Роль розвитку Его в процесі символотворення. Властивості об’єктів – символічних заступників. Слово як символічний об’єкт, особливості слів як символічних об’єктів.
  • Архетипи і комплекси. Великий Батько і міфічні Предки. Космогонічні міфи. Велика Мати. Сепарація: народження – підліткова криза – криза середини життя – смерть.
  • Принципи казкотерапевтичної діагностики і терапії. Психоаналіз казки дитячого психотерапевта Бруно Беттельхейма. Етапи психотерапії. Кельтська легенда «Котел переродження».
  • Види казок. В.Я.Пропп про історичне коріння чарівної казки. Призначення і структура казки. Функції як структурні елементи казки. Основні казкові сценарії та їх ключові характеристики: енергоінформаційне поле, основна тема, лінія головного героя, символічне поле.
  • Цикл ініціації і цикл смерті. Символіка циклів: символіка циклу смерті і циклу ініціації.
  • Казка як спосіб обігрування травм інфантильного сексуального розвитку. Розбір казок, що відображають конфлікти оральної, анально-садистичної, фалічний-едіпальної, латентної, пубертатної стадій. Чоловічі і жіночі казки. Ініціаційні казки.
  • «Казка про царя Салтана», «Про курочку Рябу», «Ріпка», «Колобок», «Буратіно», «Чарівна лампа Аладіна», «Червоненька квіточка», «Троє поросят», «Синя борода», «Червоний Капелюшок», «Про Гензеля і Гретель», «Дюймовочка», українські народні казки «Івасик-Телесик», «Ох» та ін.
  • Казка, символ і симптом. Відображення актуальної проблеми клієнта, шляхи екзистенційного розвитку, ціннісних орієнтацій і світогляду в основній темі казки. Аналіз лінії головного героя як цілісна картина ставлення автора до навколишнього світу, самого себе, моделей поведінки, індивідуального сприйняття труднощів і способів їх подолання. Програвання внутрішніх конфліктів, потенціалів взаємин через актуалізацію почуттів автора. Інтерпретація казки за допомогою індивідуального значення образів і символів. Переписування або дописування казок.
  • Казка як асоціативний метод символдрами. Кататимний похід у казку. Режисерські прийоми символдрами, взаємодія з «живою» або «мертвою» водою як з «магічними рідинами».

Розклад семінару«Міфи, казки і фантазії» 5-6 червня 2021р.

5 червня

9.30 – 10.00 – підключення учасників семінару

10.00 – 11.30 – лекція 1 Лектор: Фреган А.В.

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30 – лекція 2 Лектор: Фреган А.В.

13.30 – 14.30 – обідня перерва

14.30 – 16.00 – лекція 3 Лектор: Родіна К.М.

16.00 – 16.30 – перерва

16.30 – 18.00 – лекція 4 Лектор: Родіна К.М.

6 червня

9.30 – 10.00 – підключення учасників семінару

10.00 – 11.30 – лекція 1 Лектор: Фреган А.В.

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30 – лекція 2 Лектор: Баранова С.В.

13.30 – 14.30 – обідня перерва

14.30 – 16.00 – лекція 3 Лектор: Баранова С.В.

16.00 – 16.30 – перерва

16.30 – 18.00 – лекція 4 Лектор: Баранова С.В.

Лектори:

Родіна К.М. , кандидат психологічних наук, психотерапевт за методом символдрами, супервізор Української спілки психотерапевтів, доцент, супервізор Інституту розвитку символдрами та глибинної психології та Міжнародного товариства Кататимного переживання образів, головний редактор журналу «Символдрама».

Фреган А.В. , кандидат психологічних наук, психотерапевт за методом символдрами, тренер Української спілки психотерапевтів, доцент, супервізор Інституту розвитку символдрами та глибинної психології та Міжнародного товариства Кататимного переживання образів.

Баранова С.В. , кандидат психологічних наук, психотерапевт за методом символдрами, супервізор Української спілки психотерапевтів, доцент, супервізор Інституту розвитку символдрами та глибинної психології та Міжнародного товариства Кататимного переживання образів.

За організаційними питаннями (реєстрації та оплати) звертатись:

Регіональні керівники

Секретаріат ІРСГП

e-mail: secretary.irsgp@gmail.com

Сазонова Олена Володимирівна

e-mail: elenasazonova111@gmail.com

Viber, WhatsApp: +380677472882

(Visited 333 times, 1 visits today)
Close