Written by 14:00 Без категорії

Програма V Міжнародної науково-практичної конференції « Кататимно-імагінативна психодинамічна психотерапія і виклики сьогодення»

11 вересня

9.00 – 13.30 – відкритий захист підсумкових дипломних робіт для отримання кваліфікації «Психотерапевт за методом символдрами»

12 вересня

9.00 – 18.30 – відкритий захист підсумкових дипломних робіт для отримання кваліфікації «Психотерапевт за методом символдрами»

19.00 – 20.30 – збори Правління ІРСГП

13 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 10.10 – вітальне слово Голови Правління ІРСГП

10.10 – 11.40 – лекція АндреаФрідріхс-Дахале«Конфлікт і ресурс, пошук правильного балансу. Основилікуваннядепресії за допомогоюKататимно-імагінативноїпсихотерапії».

11.40 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30 –лекція АндреаФрідріхс-Дахале«Конфлікт і ресурс, пошук правильного балансу. Основилікуваннядепресії за допомогоюKататимно-імагінативноїпсихотерапії».

13.30 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30Лінійка 1: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Аносєнкова Світлана Володимирівна доцент ІРСГПМайстер-клас Цілющі властивості групової імагінаціїТеорія. Груповий мотив.
 СтреченьВіторія Олександрівна навчаючий психотерапевт ІРСГПДоповідь Використання діагностики OPD-CA в роботі з дітьми та підліткамиДитяче та підліткове OPD є важливим і помічним інструментом для формулювання фокусів терапії та її планування. Діагностика розширює та одночасно конкретизує психічні процеси, які відбуваються з маленькими пацієнтами. Включає в себе психодинамічні формулювання для пояснення симптомів. Ми розглянемо 4 вісі, які допоможуть пояснити, чому у пацієнта виникла конкретна проблема в певний час. Також діагностика фіксує уявлення про стосунки, внутрішні конфлікти та структуру. На доповіді ви зможете ознайомитись з діагностикою OPD-CA.
 Климентович Ольга Богданівна психотерапевт ІРСГПМайстер-клас Про що болить тіло?Метою даного МК є дослідження впливу типів прив’язаності, рівня менталізації в дорослих на виникнення психосоматичних розладів і захворювань. За допомогою концентративного розслаблення та мотиву спробуємо досягнути емоційної рівноваги та внутрішнього балансу.

16.30 – 17.00 –перерва

17.00 – 18.30Лінійка 2: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Матвєєва Марія Петрівна доцент, супервізор ІРСГПМайстер-клас Між чайними ложечками символдрамиМи знаємо, що в роботі з дітьми та підлітками символдрама стає цілющою, якщо образи пропонувати з великим інтервалом. Майстер-клас про те, що можна запропонувати підліткам крім технік імагінації
 Болдирєва Світлана Леонідівна психотерапевтМайстер-клас Ідентифікація вагітності та її психологічні задачіЩо відбувається, коли жінка вагітніє? З чим вона зустрічається? Чим наповнюється її психічний простір? Що має відбутися за час вагітності? Розглянемо відповіді на усі ці запитання та спробуємо дослідити тему вагітності і материнства за допомогою символдраматичного мотиву “Пшеничне поле і тотемна тварина”.
 Зубрицька-Макота Ірина Володимирівна дійсний член ІРСГПДоповідь Сучасні Лоліти – аналіз і перспективи терапії у символдрамі  У доповіді проаналізовано прояви ранньої сексуальності у дівчат-підлітків (12-14 років). Спроба концептуалізувати феномен Лоліти у сучасному прояві, а також глибинне психологічне коріння цього явища. Розуміння перспективи терапії ранньої сексуальності з допомогою символдрами.

14 вересня

9.30 – 10.00 – підключення учасників Конференції

10.00 – 11.30Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Литвиненко Світлана Анатоліївна доцент, супервізор ІРСГПДоповідь Практика і життя: стійкість та відновленняПсихотерапія та консультування у кризових умовах відрізняється від психотерапії стабільного і благополучного часу. У доповіді розглядаються особливості побудови збалансованої і дбайливої для всіх учасників процесу.

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30 – Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Ткаченко Тетяна Григорівна навчаючий психотерапевт ІРСГПДоповідь Психодинаміка депресивних станів на імагінативній сцені сновидіння наявуМетою доповіді є акцент на психодинамічних аспектах переживання втрати позитивного захищаючого обʼєкта; звільненні агресивних імпульсів, що може проявлятися в звинуваченнях та самозвинуваченнях; мобілізації почуття провини. Ці складні переживання проілюстровані класичними прикладами їх відображень та терапії за допомогою КІП у сновидіннях наяву пацієнтів Х. Льойнера, Г. Ульмана, Л. Коттьє-Бірнбахер та ін. 

13.30 – 15.00 – обідня перерва

15.00 – 16.30Лінійка 3: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Пастернацький Артем Вячеславович доцент, супервізор ІРСГПДоповідь Робота з панічними атаками методом “символдрама”Робота з панічними атаками методом символдрами. Під час доповіді  ми розглянемо, що таке панічні атаки з різних точок зору (медична, психологічна, психотерапевтична). Подивимось як вони виникають та які мають прояви. Доторкнемось до захисних механізмів, які пов’язані з панічними атаками та, нарешті, дійдемо до роботи з панічними атаками методом символдрами з використанням образу.  
 Грицюта Оксана Федорівна психотерапевтМайстер-клас Допомога у формуванні резильєнтності дітей та дорослих (авторський психотерапевтичний проєкт «Ведмедик Упанчик»)На майстер-класі буде представлено досвід апробації і використання авторського проєкту «Ведмедик Упанчик», в якому казка поєднується з психотерапевтичними методами та інструментаріями, що дають змогу справлятися з викликами сьогодення, долати наслідки стресів та травм, розвивати резильєнтність і відновлювати внутрішні ресурси. Проєкт успішно працює в багатьох країнах світу. Психотерапевтичний проєкт використовується як для дітей, так і для дорослих.  

16.30 – 17.00 – перерва

17.00 – 18.30Лінійка 4: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Ільїнська Інна Василівна навчаючий психотерапевт ІРСГПМайстер-клас Сімʼя у війні, чи війна у сімʼї? Сімейні кризи сьогоденняНа майстер-класі учасники матимуть можливість ознайомитись зі звичайними сімейними кризами, та нетиповими кризами, обумовленими наслідками війни. Розберемо декілька кейсів тривалої сімейної терапії під час війни.
 Підопригора Юлія Анатоліївна психотерапевтМайстер-клас Робота з прийняттям власного тіла за допомогою символдрамиДосить часто у своїй роботі з клієнтами,  особливо з травмованими, ми зустрічаємось з низькою самооцінкою, невпевненістю в собі, уникаючою поведінкою, коренями якої є глибоке неприйняття свого тілесного Я. На майстер класі поговоримо про особливості формування образу тіла та попрацюємо з авторським мотивом «Очі янгола».

18.30 – 19.00– перерва

19.00 – збори Правління ІРСГП

15 вересня

9.30 – 10.00 –  підключення учасників

10.00 – 11.30Пленарне засідання

 ДоповідачТемаАнотація
 Турецька Христина Іванівна доцент, супервізор ІРСГПДоповідь Коли про війну неможливо думати: презентація випадкуДоповідь складається з теоретичного вступу та презентації кейсу. У теоретичній частині розглядатиметься підхід У. Біона та Р. Бріттона до неможливості пацієнтом думати про травму. Кейс ілюструватиме теоретичну частину та показуватиме як в терапії можуть бути відновлені  дві умови за Бріттоном, за яких стає можливим думання – два стани – притулок і сенс.

11.30 – 12.00 – перерва

12.00 – 13.30Лінійка 5: майстер-класи

 ДоповідачТемаАнотація
 Глотова Наталія Володимирівна навчаючий психотерапевт ІРСГПМайстер-клас Психотерапія жінок з запитами в сфері репродуктивності. Авторський мотив в методі Символдрама – “Рілля”.На майстер-класі ми розглянемо головні нюанси психотерапевтичної роботи з клієнтками, які мають проблеми та запит в сфері репродуктивності: формування запиту, невдалий досвід, втрати, тиск соціуму та упередження, витіснені бажання та страхи, а також дослідження психологічної та фізичної готовності до вагітності, виношування, народжування, вигодовування, виховання дитини та процесів сепарації. Особливу увагу ми приділимо розбору авторського мотиву “Рілля”, направленого на дослідження та терапію репродуктивної системи жінки.
 Дубиніна Марія Іванівна психотерапевт ІРСГПМайстер-клас Копінг-ресурси сімей військовослужбовцівМобілізація значної кількості військовослужбовців призвела до розлучення сімей на тривалий та невизначений період часу. В тривалій розлуці члени родини військовослужбовців можуть стикатись із тривогою, відчуттям невизначеності, відчувати себе позбавленими підтримки тощо. Додатковою причиною підвищення рівня стресу є особливості комунікації із військовослужбовцями. А також адаптація сімейної системи після повернення військовослужбовця до цивільного життя. В рамках майстер-класу дослідимо копінг-ресурси, що є допоміжними у подоланні подібних ситуацій, важливими для розвитку адаптаційного потенціалу та формування конструктивних копінг-стратегій членів родин військовослужбовців.

14.00 – 15.30 – загальні збори членів ІРСГП: звіт Голови Правління ІРСГП; підведення підсумків Конференції

(Visited 956 times, 1 visits today)
Close