Written by 21:55 Без категорії, Новини

Відгуки учасників міжнародного конгрес «Україна в Європі – психотерапія під час війни, внесок Кататимно-імагінативної психотерапії»

Светлана Баранова “Робочі враження!!! Над мирним і затишним німецьким містечком Гетінґен лунає ПОВІТРЯНА ТРИВОГА! Голова #ІРСГП Олена Сазонов Елена Сазонова доповідає про особливості роботи психотерапевтів в Україні в умовах війни. Сам текст зворушує до сліз і до мурах по тілу. І тут раптом “не лякайтесь”! В залі ПОВІТРЯНА ТРИВОГА! Лунають ті самі звуки, яки мобілізують кожну клітину тіла. Тіло все пам’ятає і нам тепер ще з цим жити і думати, як самим позбавлятися такої реакції, і тим самим ми зможемо шукати шляхи допомоги нашим пацієнтам”

Вікторія Фримерштейн ” Вчора був надзвичайно насичений день – після виступів українських колег розпочались доповіді колег із Німеччини. Йоахім Пітш-Гевін розглядав психодинаміку війни, Еберхард Вільке ознайомив присутніх з етапами розвитку кататимно-імагінативної психотерапії, із повагою та захопленням згадуючи про засновника методу, Ханскарла Льойнера, Гаральд Ульманн, жонглюючи різнокольоровими кульками, розказував про психодинамічні, гіпнотерапевтичні та нейробіологічні аспекти КІП.

Ближче до вечора українські метресси Марія МатвєєваLarisa DorofeevaInna IlinskaСветлана БарановаЮлия Ткаченко занурили учасників у магію майстер-класів та доповідей, які підняли хвилю емоцій та обговорень.

А перегляд фільму “Шоста печатка” нашого колеги Георгія Білошицького змусив усіх учасників шукати носовички, зануривши глядачів у непрості реалії воєнного життя українців😥

Мар’яна Вікторівна ” Конгрес «Україна в Європі – психотерапія під час війни, внесок Кататимно – імагінативної психотерапії» Це неймовірні відчуття, коли ти зустрічаєш своїх колег оффлайн. Обіймашки і ваші посмішки то щось безцінне❤️🤗Наш колега та режисер Giorgio Beloshytsky, презентував свій короткометражний фільм «Шоста печатка», який я впевнена, не залишив байдужим нікого до нашого горя та потрапив у саме серце 💔 ! Дякую, за такі насичені три дня”

Ірина Савель ” Хроніки символдраматичного свята під назвою «Конгрес «Україна в Європі – психотерапія під час війни, внесок Кататимно-імагінативної психотерапії»». День 3. «Разом – ми сила» Сьогодні розпочали зі сліз. Проклята війна! Вона дала досвід, нові підходи, рефлексії та роздуми.

Ми слухали метрів кататимно-імагінативної психотерапії – Еберхарда Вільке та Гаральда Ульмана, доєднувались до досвіду Elena Sazonova, Kateryna Rodina та Христя Турецька, переймалися представленими історіями на майстер-класах Larisa Dorofeeva, Ільїнської Інни, Юлия Ткаченко та Светлана Баранова.

І мали неймовірну гордість за нашого доцента, супервізора та психотерапевта за методом символдрами – Марія Матвєєва. Її майстер-клас «Нейромедіатори проти війни» не залишав байдужим жодного учасника. P.S. Виклик сьогодення – робота з ВТОМОЮ😊

Сніжана Дімітрова

“УСВІДОМЛЕННЯ ПІСЛЯ КОНГРЕСУ

Хочу подякувати організаторам Інститут розвитку символдрами і глибинної психології конгресу, присвяченого психотерапії під час війни- ви зробили велику роботу, все було якісно та зручно, турбота – це найважливіший ресурс у наші непрості дні…

Дякую Светлана Баранова за підняті питання стосунків у терапії під час війни та новий мотив про звʼязок с божественною енергією Сонця!

Дякую Юлия Ткаченко за приклад з появою образу захисної кулі, яку досить часто уявляють і мої пацієнти – це щось водночас регресивно захищаюче, як материнська утроба так і нагадує старовинні народні традиції та битову магію з її обрядами та оберегами, коли як в захисну кулю вдягають воїнів, яких проводжають на фронт.

Дякую Христя Турецька за доповідь про трансгенералізаційну травму та її вкладення в наступні покоління – зловила інсайд про свою родову травму і тепер розумію, чому не можу поїхати з України і так тримаюсь за свій шматочок землі….

Дякую всім за вашу підтримку та цікавість до нашого фільму «Шоста печатка» і водночас хочу вибачитись за те, що ви знов відчули біль та за ваші сльози під час перегляду стрічки.

Наша ідея полягала в тому, щоб донести страждання пересічної людини в Україні під час війни до всіх, хто мирно спить та до наших європейських колег і через занурення у кіно це вдається швидше.

Після фільму до нас підходили німецькі та австрійські колеги с запитаннями, пропозиціями співпраці та побажаннями сил для нашого народу та перемоги.

У стрічці ми намагалися показати наочно як травма поступово заморожує почуття та викривляє реальність, як працюють захисні механізми психіки, як появляються флеш беки та як таку страшну реальність як війна перетравлює наша підсвідомість у ві сні.

Дякую нашим акторам Anastasiia Sarafeniuk та Максим Рябошапка, за ваш вклад в українське кіно та українську психотерапію!

Цікаво, що символи добре зрозумілі для українців, викликали запитання у європейців та потребували прояснень.

Радію, що всі разом ми змогли зробити свій вклад в перемогу життя над смертю і донести своє бачення війни та її впливу на психотерапевтичні процеси.

Вразили доповіді європейських колег, присвячені намаганню зрозуміти, що таке зло та як воно захоплює свідомість цілих мас людей. Дякую за доповідь, присвячену етиці та моралі під час війни та можливість обговорити теми нейтральності та абстинентності в терапії.

Окрема вдячність німецьким організаторам за цікаву екскурсію Геттингеном та можливість побути на могилі засновника символдрами Хайнца Карла Льойнера.

З багажем нових знань та вражень повертаємося до дому, щоб допомогти нашим пацієнтам пережити війну та вийти з новим досвідом подолання травми і набуттям сили та стійкості для подальшого мирного життя”.

(Visited 131 times, 1 visits today)
Close